Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ню Йорк Ред Булс и Атланта Юнайтед ще спорят за титлата на Изток

Ню Йорк Ред Булс се класира за финала в Източната конференция на американската Мейджър лига, след като във втория мач убедително разгроми Калъмбъс Крю с 3:0. Първата среща в столицата на щата Охайо завърши 1:0 за тима на Калъмбъс, но днес две попадения за Ред булс вкара Даниел Ройер и един добави Алекс Мюл.

В другата полуфинална среща на Изток Атланта Юнайтед постигна втора победа над Ню Йорк Сити, сега с 3:1. В първия мач Атланта победи с 1:0.

Два пъти за успеха им се разписа голмайсторът на Лигата от редовния сезон- колумбиецът Йосеф Мартинес, а едно попадение добави Мигел Алмирон. За гостите от Ню Йорк точен беше националът на Люксембург Максим Шано, който редуцира аванса от 2:0 в последната минута на първото полувреме. Но Мартинес с второто си попадение в мача, което дойде в 83-ата минута, сложи точка на спора.

Бившият испански национал и звезда на Барселона Давид Вия игра цял мач за Ню Йорк Сити, като създаде чисто положение за гол пред партньора си в атаката Исмаел Таджури. Нападателят от Либия обаче пропусна, пращайки топката в страни.

Финалите в двете конференции ще се играят на 26-и и 30-и ноември. На Изток Атланта е домакин най-напред на НЮ Йорк Ред Булс, а на Запад Портланд Тимбърс приема Спортинг (Канзас Сити).