"Летящите магарета" продължават да пълзят с Вентура

Отборите на Киево и Болоня завършиха 2:2 в среща от 12-ия кръг на Серия "А". Играчите на Джан Пиеро Вентура продължават да нямат победа, откакто бившият селекционер на Италия пое отбора. Всъщност днешната точка е първа за "летящите магарета" под ръководството на 70-годишния специалист, ако трябва да погледнем ситуацията оптимистично.

Двубоят във Верона започна с гол на Федерико Сантандер в петата минута. Реферът Даниеле Орсато си послужи с VAR преди да зачете попадението. Това смути домакините, които обаче стигнаха до дузпа в 20-ата минута. Рикардо Меджорини не даде шанс на Лукаш Скорупски, който трябва да извади топката от мрежата си. В края на първото полувреме полският вратар повтори действието, след като бившият халф на Интер Джоел Чуквума Оби вкара след "ала Пиола" на Меджорини пред вратарското поле.

След почивката момчетата на Филипо Индзаги се хвърлиха да изравняват и бързо сполучиха. В 56-ата минута Рикардо Орсолини порази целта с глава и фиксира крайния резултат.