Три месеца по-късно Монпелие отновo загуби

Отборът на Анже победи с 1:0 Монпелие в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение падна в средата на втората част. В 69-ата минута Ромен Томас се извиси над всички при едно изпълнение на ъглов удар и така донесе важната победа на тима си. Загубата пък означаваше край на серията от цели 12 мача без загуба на южняците. Монпелие не бе губил в шампионатен двубой точно три месеца - от първия кръг, когато бе победен като домакин от Дижон.

Така Монпелие пропусна шанса си да се изкачи на втора позиция след снощната грешна стъпка и на Лил. Играчите на Мишел дер Закарян остават на трета позиция с актив от 25 точки. Анже от своя страна вече има 15 и е на 12-о място.