Балкан се справи с Ямбол

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Ямбол с 93:73 (25:14; 15:19; 29:23; 24:17) в двубой от VI кръг на първенството.

Димитър Димитров вкара 18 точки за победителите, а Крис Минков и Тенксли Ефианай добавиха по 16 точки.

Айзея Уилямс вкара 16 точки за гостите, а Станислав Говедаров и Аугустин Окосун приключиха съответно с по 15 и 14 точки.

Ботевградчани започнаха добре двубоя и след първите десет минути преднината им вече бе двуцифрена – 25:14. През втората четвърт гостите от Ямбол успяха да спрат устрема на съперника и това им помогна да намалят леко изоставането си – 33:40 на почивката.

През второто полувреме момчетата на Небойша Видич демонстрираха, че са по-класният от двата състава, като не позволиха никакви изненади и до последния съдийски сигнал контролираха събитията на терена и достигнаха до 20 точки аванс в края на мача – 93:73.