Емоционалното завръщане на Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм" завърши без голове

Лестър изигра първия си мач на "Кинг Пауър Стейдиъм" след смъртта на собственика си Вичай Сривадханапрабха. "Лисиците" не успяха да отбележат гол на Бърнли и срещата завърши 0:0. Двубоят ще остане в паметта на феновете повече с емоциите, а привържениците и на двата отбора изразиха съпричастност към загубата на Лестър.

Самият мач започна с активни действия от страна на домакините, но постепенно те загубиха сили, което е обяснимо след всичко, което играчите преживяха през последните две седмици. В този период те направиха и пътуване до Тайланд за погребението на бившия си собственик.

През първото полувреме удар на Джейми Варди бе избит от голлинията, Гезак удари гредата, а Джо Харт спря Демарай Грей. След почивката Бърнли бе равностоен и равенството бе заслужено. Крис Ууд пропусна отлична възможност през второто полувреме, като прати топката над вратата.