Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Хофенхайм изигра нов драматичен мач и вече е близо до водещите отбори (видео)

Хофенхайм изигра още един мач на високи обороти и в крайна сметка стигна до победата, с което вече е в серия от четири поредни успеха в Бундеслигата. Този път участникът в Шампионската лига пребори Аугсбург с 2:1 у дома в среща от 11-ия кръг, за да се изкачи до пета позиция в таблицата.
Преотстъпеният от Арсенал младок Рийс Нелсън заби победния гол седем минути преди края и вече има шест попадения на своята сметка.

Андрей Крамарич беше извел Хофе напред след 65 минути след поредно отлично отиграване от страна на Жоелинтон. Само четири по-късно обаче Алфред Финбогасон беше изравнил с елегантно копване, което не остави шансове на Оливер Бауман. В крайна сметка обаче домакините триумфираха.

Аугсбург е един от стабилните като игра състави, но често изпуска да вземе нещо и така е чак на 10-а позиция.