Кардиф се добра до втората си победа от началото на сезона с гол в 90-ата минута

Кардиф Сити записа едва втората си победа от началото на сезона, след като се добра до домакински обрат с 2:1 над Брайтън. Гостите поведоха с гол на Люис Дънк (6') в самото начало, но Калъм Патерсън (28') изравни. В 34-тата минута "чайките" останаха с човек по-малко, след като Дейл Стивънс получи директен червен картон. Кардиф стигна до победата в 90-ата минута чрез Сюлеймане Бамба.

Нийл Уорнък бе направил три промени - Джо Ралс, Кадийм Харис и Грег Кънингам започнаха за домакините. Мартин Монтоя и Антони Нокер бяха титуляри за Брайтън. Люис Дънк взе капитанската лента в отсъствието на Бруно.

Именно Дънк откри резултата още в шестата минута, когато засече с глава на далечната греда перфектно центриране на Марч от свободен удар.

В 28-ата минута Кардиф изравни от нищото, след като Калъм Патерсън засече с глава центриране на Харис.

Десетина минути преди почивката гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Дейл Стивънс, който влезе рисково в краката на Кънингам.

1/4 час след подновяването на играта удар на Кадийм Харис срещна гредата.

В 82-рата минута Хосе Искиердо направи много добър индивидуален пробив, след който стреля от 25 метра, но Етеридж успя да спаси с една ръка.

Минута преди края и Матю Райън се намеси, след като изби силен удар по земя на Камараса.

В 90-ата Сол Бамба донесе трите точки на Кардиф. Бранителят първо засече със задна ножица центриране отляво, топката срещна дясната греда, получи се разбъркване, Патерсън стреля, но този път топката срещна напречната греда и се върна в Бамба, който най-сетне я прати в мрежата - 2:1.
Кардиф везе има осем точки, като тимът се измъкна от зоната на изпадащите с днешния успех. Брайтън заема 12-а позиция  с 14.