Хановер се върна на победния път в Бундеслигата

Отборът на Хановер се върна на победния път в Бундеслигата, след като победи с 2:1 у дома Волфсбург на "HDI Арена" в среща от 11-ия кръг. Двубоят беше изключително динамичен, като положенията се редуваха и пред двете врати.

Все пак домакините първи успяха да материализират положенията си, след като Линтон Майна откри в 31-ата минута. Вратарят на Хановер Мартин Есер на няколко пъти пък отчая нападателите на "вълците" с отличните си спасявания. През втората част Хановер стигна до втори гол, след като реферът посочи бялата точка, а асистентът за първия гол Ихлас Бебу реализира дузпата.

Малко по-късно и гостите имаха претенции за наказателен удар, но те не бяха удовлетворени. Все пак Волфсубрг получи право на дузпа десетина минути преди края, която беше реализирана от Вутер Вегхорст. "Вълците" опитаха да стигнат поне до частичен обрат, но времето за това беше твърде кратко.

Така Хановер прекъсна серията си от три мача без победа в Бундеслигата - едно равенство и две загуби, и се отдалечи от дъното, но остава в зоната на изпадащите - 16-и с 9 точки. Волфсбург пък е 11-и с 12.
В следващия кръг Хановер гостува на Борусия Мьонхенгладбах на 25 ноември, а Волфсбург приема силния отбор на РБ Лайпциг ден по-рано.