Реал Мадрид и ЦСКА (Москва) продължават победния си ход в Евролигата

Реал Мадрид и ЦСКА (Москва) продължават победния си ход в Евролигата. Двата отбора постигнаха шести поредни победи и делят първото място в класирането след шестия кръг.

Реал надделя с 87:66 като гост на Макаби Тел Авив. Испанският гранд изигра много силна втора четвърт, която спечели с 23:8 и се оттегли на почивката с преднина от 18 точки.

Най-резултатен за победителите бе Серхио Люл със 17 точки, 16 добави резервата Джейси Керъл.

ЦСКА Москва също записа шеста поредна победа в редовния сезон след успех с 90:85 като гост на Олимпия Милано

Най-резултатен в мача бе сръбският защитник на домакините Владимир Мицов с 24 точки. За ЦСКА се отличи американецът Кори Хигинс с 23 точки.

Четвърта победа постигна турският Анадолу Ефес с 94:90 като гост на Гран Канария. Турците изоставаха в резултата, но след силна последна четвърт успяха да обърнат развоя на мача. Крунослав Симон бе най-резултатен за Анадолу Ефес с 18 точки.