ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Вашингтон спечели трудно срещу Питсбърг

Ти Джей Оший се разписа минута и 14 секунди преди края, за да осигури драматичната победа за Вашингтон с 2:1 у дома срещу Питсбърг в двубой от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Преди това гостите бяха повели след гол на Сидни Крозби в първия период, докато шампионите изравниха чрез Алекс Овечкин във втората третина на мача.

Вратарят на столичани Брейдън Холтби спаси 41 от общо 42 удара. Крозби се разписа в мрежата му при числено превъзходство на леда в полза на Питсбърг. Това е осми гол за сезона за състезателя на Пенс.

Стражът на гостуващия тим Кейси ДеСмит спаси 20 от общо 22 шут към своята врата.

Питсбърг допусна пето поредно поражение и в близко бъдеще няма да може да разчита на контузения Евгени Малкин.

В друга среща от НХЛ, играна през нощта, Нешвил победи с 4:1 като гост Колорадо. Колтън Сисънс се отличи с втория хеттрик в своята кариера.

Райън Хартман се разписа на празна врата в полза на Предатърс малко преди края, докато точен за домакините беше Мат Калвърт във втория период.

Анахайм спечели с 3:2 домакинството си срещу Калгари. Райън Гецлаф се разписа точно 27 секунди след изравнителното попадение на Флеймс за 2:2 в третия период.

Гостите изоставаха с 0:2 в първата част, но успеха да изравнят шест минути след началото на последната третина.Гецлаф осигури успеха за Дъкс с победен гол за втори път през сезона.

Якоб Силфверберг и Адам Енрике се разписаха за Анахайм, докато вратарят Райън Милър направи 37 спасявания. Матю Ткачук и Марк Янковски бяха точни в полза на Флеймс.