Новакът Оренбург продължава да изненадва (видео)

Оренбург победи с 1:0 Рубин в мач от 13-ия кръг на руската Премиер лига. Единствения гол в двубоя отбеляза Алексей Сутормин от дузпа в 57-ата минута, но успехът на новакът в елита трябваше да е много по-убедителен. Гостите не направиха нищо интересно в офанзивен план, а в края на двубоя останаха с човек по-малко след червен картон на Егор Сорокин.

През първото полувреме Оренбург пропусна половин дузина чисти положения пред вратата на Иван Коновалов. най-интересната ситуация беше след пробив и центриране на Сутормин, когато в опита си да изчисти Сесар Навас прати топката в напречната греда. За испанския ветеран това беше мач номер 250 с екипа на казанци.

След почивката нищо не се промени и отново домакините доминираха. При поредната им атака Григорий Чиркин стреля, а Фьодор Кудряшов изби топката с ръка и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Сутормин, който откри резултата.

В края Сорокин беше изгонен за груб фаул, а нарушението му предизвика напрежение между футболистите на двата тима, които едва не стигнаха до бой.

В класирането Оренбург се изравни по точки с Рубин, но заради по-добрата си голова разлика заема 6-о място в класирането.

След паузата за националните отбори Оренбург ще гостува на Урал, а Рубин ще приеме шампиона Локомотив (Москва).