Скримов и Вибо Валентия с 3-а поредна загуба (видео)

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Тонно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) допуснаха 3-а поредна загуба в италианската Суперлига. Скримов и компания поведоха, но отстъпиха като гости на Консар (Равена) с 1:3 (28:26, 23:25, 24:26, 21:25) в среща от 5-ия кръг на шампионата, играна тази вечер пред около 2000 зрители в зала "Пала Де Андре".

Така волейболистите на Вибо Валентия са на 10-о място във временното класиране с 2 победи, 3 загуби и 5 точки, с колкото са и 11-ия Сора и 12-ия Латина. В междинния 6-и кръг Тодор Скримов и съотборниците му са домакини на шампиона и лидер в класирането Сър Сейфти Конад (Перуджа). Мачът е в сряда (7 ноември) от 21,30 часа българско време.

Тодор Скримов започна като титуляр за Вибо Валентия, но бе сменен във втория гейм от бразилският национал Карлош Едуардо "Каду" Силва, за да се върне в игра в края на четвъртата част. Българският посрещач завърши с едва 5 точки (1 ас, 25% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане)

. Над всички за гостите бе мароканският диагонал Мохамед Ал Хашдади със страхотните 24 точки (1 блок, 4 аса и 40% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

За тима на Равена люксембургският диагонал Камил Рихлицки заби 22 точки (55% ефективност в атака), а младежкият национал на Италия Даниеле Лавиа добави 19 точки (1 блок, 58% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане) за победата и бе обявен за най-полезен играч (MVP) на мача.

КОНСАР (РАВЕНА) - ТОННО КАЛИПО КАЛАБРИЯ (ВИБО ВАЛЕНТИЯ) 3:1 (26:28, 25:23, 26:24, 25:21)