Сестри Стоеви спечелиха титлата в Саарбрюкен

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха титлата на двойки на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Саарбрюкен с награден фонд 75 хиляди долара.

Българките, които са водачки в схемата, победиха на финала представителките на Индонезия Ни Кетут Истарани и Ризки Амелия Прадипта в оспорван мач с 22:20, 15:21, 21:19 за 72 минути.

Сестрите взеха последните две точки в равностойния първи гейм, но във втората част съперничките им поведоха с 14:10 и след 21:15 изравниха резултата. В третия гейм българките имаха аванс от 13:9 и 16:13, след което Истарани и Прадипта успяха да изравнят 17:17. При 19:19 Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха разиграването, след което с още една точка затвориха мача.

Миналата неделя българките играха за титлата на друг силен турнир във френската столица Париж, но загубиха от световните шампионки Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония) с 14:21, 19:21. Стефани Стоева и Габриела Стоева заемат девето място в световната ранглиста на двойки жени.