Секунди разделиха Леванте от пета поредна победа (видео)

Отборите на Виляреал и Леванте направиха 1:1 в дерби на Валенсия от 11-ия кръг на Примера дивисион. Автогол на Рамиро Фунес Мори даде преднина на “синьо-червените” в 77-ата минута. В 93-ата Алфонсо Педраса изравни и не позволи на Леванте да запише пета последователна победа в Ла Лига. “Жабчетата” са с равни точки с Реал Мадрид, а Виляреал е на точка от зоната на изпадащите.
През първото полувреме “жълтите” на Хави Кайеха владееха топката по-продължително, но трудно стигаха до голови възможности. Най-добрата възможност преди почивката се получи пред вратата на домакините. В 23-ата минута Робер Пиер стреля с глава, а вратарят на “подводницата” Серхио Асенхо успя да парира. Публиката на “Естадио де ла Серамика” започна да се изнервя от яловата атака на своите.
През второ полувреме домакините пропуснаха няколко изгодни шанса. В 53-ата Саму Чъкуезе направи хубав рейд и шутира с левия крак - стражът Ойер отрази. В 62-ата Жерард Морено пропусна брилянтно положение пред вратата на “гранотас”. Той получи абсолютно сам пред вратаря, но се замота при овладяването. В 68-ата Асенхо изби с крак след удар на Борха Майорал. В 77-ата гостите от “Сиутат де Валенсия” откриха резултата след скоростна акция. Хосе Кампаня направи прекрасен рейд в средата на терена и спечели пространство, подаде наляво към Хосе Моралес, който центрира остро в малкото наказателно поле, където Рамиро Фунес Мори засече с шпагат в собствената врата - 0:1. В 93-ата виляреалци стигнаха до изравняване. Резервата Алфонсо Педраса нахлу отляво в наказателното поле и шутира мощно в близкия горен ъгъл, изненадвайки Ойер.