Борусия (М) затвърди домакинската си мощ и измести Байерн от второто място (видео)

След много силно второ полувреме тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) пребори гостуващия Фортуна (Дюселдорф) с 3:0 в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата, с което излезе на второ място в класирането заради по-добрата си голова разлика от Байерн (Мюнхен). Това е пети успех за "жребчетата" на техния стадион от пет мача, с което те единствени в първенството са със 100-процентов актив.

Домакините имаха игрово превъзходство и преди почивката, но тогава не успяха да реализират, като близо до попадението беше Аласан Плеа.

Веднага след антракта обаче Гладбах спечелиха дузпа, която Торган Азар реализира, макар и с малко шанс.

В 67-ата минута Йонас Хофман завърши бърза атака след грешка при изнасянето на топката от страна на футболистите на Фортуна - 2:0.

Осем минути преди края Плеа свали за Азар за третия гол, с което футболистите на Борусия окончателно решиха спора.

За отбора от Дюселдорф това е шеста поредна загуба и той е в най-слаба форма от всички в Бундеслигата.