Челси поддържа темпото с нова победа (видео)

Челси не допусна грешка в лондонското дерби с Кристъл Палас. "Сините" спечелиха с 3:1 на “Стамфорд Бридж” и се изкачиха на второ място в класирането. Те имат равен брой точки с третия Ливърпул, но са с по-добра голова разлика, като изостават с две точки на лидера Манчестър Сити.

След много трудно начало на сезона Алваро Мората започна все по-често да бележи. Испанецът днес се отчете с два гола и има четири попадения в последните четири мача от Висшата лига. Мората откри резултата в 32-ата минута и направи 2:1 през второто полувреме. Палас изравни в началото на втората част чрез Андрос Таунзенд. Сари обаче пусна в игра Еден Азар и веднага след това, тимът му поведе, а малко по-късно Педро направи 3:1 и сложи край на интригата.

Двата отбора започнаха лондонското дерби на много високо темпо. Отборът на Рой Ходжсън нямаше намерение само да се защитава, като всеки път, когато взимаше топката, опитваше бързи атаки. При няколко от тях Палас стигна опасно близо до вратата на “сините”. Вилфрид Заха и Макс Майер успяваха да отлично да развият нападението, но в последната фаза, когато трябваше да се даде решителния пас или удар, те бъркаха.

Челси владееше топката в големи периоди и се опитваше да упражни натиск. Тимът на Сари обаче също не създаде чисто голово положение в първия половин час, въпреки някои отлични атаки. В 32-ата минута обаче Алваро Мората откри резултата. Испанецът реализира третия си гол в последните четири шампионатни срещи, след като Педро при втория си опит успя да го намери в наказателното поле. След попадението "сините" имаха по-голямо преимущество, а ентусиазмът на гостите се изпари и те все по-често се защитаваха. Гол на Вилиан бе отменен поради засада в 36-ата минута.

Кристъл Палас изненада домакините с изравнителен гол в началото на второто полувреме. Джеймс Макартър изведе отлично Таунзенд, който напредна и с нисък удар по диагонала прати топката извън обхвата на Кепа. Попадението накара Челси да вдигне оборотите, тъй като играчите на Сари започнаха втората част на по-ниско темпо и изглеждаше, че лесно ще стигнат до крайния успех.

Мениджърът на Челси реши, че е време за промяна в 64-ата минута. Той пусна в игра големия си коз Еден Азар. Белгиецът и Ковачич се появиха на терена на мястото на Баркли и Вилиан. Секунди по-късно “сините” отново водеха. Азар изпълни фаул, топката мина през куп от играчи и стигна до Мората, а испанският нападател от малък ъгъл я прати в мрежата. Малко по-късно домакините нанесоха още един удар на съперника и сложиха точка на спора. Остро центриране на Маркос Алонсо бе засечено от Педро за 3:1.

Челси имаше тотален контрол до края и можеше да спечели с повече. В самия край Мората пропусна две отлични възможности да оформи своя хеттрик. В добавеното време той бе изведен сам срещу Хенеси, като имаше време намери точното решение. Испанецът опита да прехвърли вратаря, но неудачно и топката отиде в ръцете на стража.

ЧЕЛСИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 3:1
1:0 - Мората (32)
1:1 - Таунзенд (53)
2:1 - Мората (65)
3:1 - Педро (70)