Торонто смаза Питсбърг в собствената му зала

Джейсън Дикинсън вкара 1:43 минути преди края на продължението, за да донесе победа на Далас с 4:3 над Вашингтон. Джейсън Спеца, Тайлър Питклик и Джейми Бен също вкараха за победителите. За шампионите точни бяха Никлас Бакстрьом, Брет Конъли и Евгени Кузнецов.

Джордан Еберле вкара гол при "поуър плей", за да даде начало на головата серия на Ню Йорк Айлендърс при успеха с 3:0 над Ню Джърси. Брок Нелсън и Скот Майфийлд вкараха другите две попадения в последната трета част. Томас Грейс направи 35 спасявания в първия си мач от сезона. Айлендърс спечелиха пет поредни мача срещу съперници от дивизия Метрополитън. Рекордът на клуба е от сезон 1982-83 г., когато Ню Йорк спечели първите си шест мача.

Морган Рийли вкара два пъти, а Джон Таварес, Патрик Марло и Зак Хайман добавиха по едно попадение за изразителния успех на Торонто с 5:0 при гостуването на Питсбърг. Вратарят Фредерик Андерсън спря всичките 31 опита на домакините да стигнат до гол. Това беше първата "суха мрежа" на Андерсън този сезон и 16-та в кариерата му.