Виктория Волей загуби дербито от Висшата лига срещу Раковски-1964

Виктория Волей (Пловдив) регистрира първа загуба от началото на сезона в мъжката Висша лига по волейбол.

В дербито от 3-ия кръг на Група Б възпитаниците на треньора Атанас Митрев отстъпиха на Раковски-1964 (Севлиево) с 1:3 (21:25, 25:12, 21:25, 21:25)  мач, който се игра в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив. Преди този двубой двата тима бяха без загубен гейм в първите два кръга.

Гостите, които определено са претенденти за първото място в групата, бяха по-опитният отбор в иначе равностойния мач. Това си пролича най-вече в решителните моменти в края на геймовете, когато Раковски-1964 допускаше по-малко грешки, което се оказа решаващо за крайния изход.

Така Виктория Волей остана с актив от 6 точки, а тимът на Раковски вече е едноличен лидер с 9 точки.

„Не издържахме във важните моменти и е логично да съм разочарован от загубата. Не трябва обаче да се крием зад младостта - победата на Раковски бе напълно заслужена. Ние направихме доста положителни неща в мача, но когато трябваше да решаваме геймовете, се пречупвахме“, заяви за официалния сайт на Виктория Волей треньорът Атанас Митрев.

В следващия кръг „викторианците“ приемат Берое (Стара Загора) на 10 ноември от 17 часа.