Сестри Стоеви с нов финал

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за финала на двойки на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Саарбрюкен с награден фонд 75 хиляди долара. Българките, които са водачки в схемата, победиха Клоуи Бърч и Лорън Смит (Англия)с 22:20, 21:8 за 31 минути и достигнаха до втори пореден финал.

Миналата неделя Габриела Стоева и Стефани Стоева играха за титлата на друг силен турнир във френската столица Париж, но загубиха от световните шампионки Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония) с 14:21, 19:21.

Българките спечелиха трудно първия гейм срещу англичанките, но във втория поведоха с 11:4 и без проблеми затвориха мача. В спора за титлата сестрите ще играят утре срещу представителките на Индонезия Ни Кетут Истарани и Ризки Амелия Прадипта, които победиха миналата седмица в мач от втория кръг в Париж. Стефани Стоева и Габриела Стоева заемат девето място в световната ранглиста на двойки жени.