Дортмунд отдъхна и пак се откъсна от Байерн след минимален успех (видео)

Борусия (Дортмунд) отново поведе с 4 точки пред Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата, след като преди седмица разликата бе съкратена наполовина. Този път ролите бяха разменени и “жълто-черните” спечелиха с 1:0 като гост на Волфсбург, докато баварците допуснаха домакински крах срещу Фрайбург (1:1).

Серията от поредни мачове без загуба на Дортмунд вече се простира до десет двубоя, а това стана факт след седмата победа на отбора за сезона в немския елит. Тя дойде след гол на Марко Ройс в 27-ата минута на “Фолксваген Арена”, който се оказа напълно достатъчен за триумфа на гостуващия тим. Капитанът изпрати топката в мрежата от непосредствена близост, след като Джейдън Санчо центрира отляво, а във вратарското поле Томас Дилейни подаде на Ройс с глава и той отбеляза.

Пако Алкасер се завърна на върха на атаката на Бе Фау Бе, като той и съотборниците му имаха немалко шансове да поразят мрежата на Коен Кастеелс, но това така и не се случи и едничкото попадение гарантира седмия успех на отбора от “Сигнал Идуна Парк”.

Волфсбург също имаше няколко добри възможности, които дойдоха предимно след центрирания и статични положения. За “вълците” това бе четвърта загуба от началото на кампанията.

Борусия е начело в Бундеслигата с 24 точки след 10 мача (7 победи и 3 загуби, както и голова разлика 30:10). Волфсбург от своя страна е на единадесето място с 12 точки (3 победи, 3 равенства и 4 загуби и 14:15).