Царско село лети към елита след обрат

Лидерът във Втора лига Царско село продължава без грешка в първенството. Тимът на Никола Спасов надви с 3:1 Ботев (Гълъбово) след обрат на своя стадион в мач от 13-ия кръг. В герой за домакините се превърна Божидар Кацаров, който вкара първите два гола за "червените" между 32-ата и 37-ата минута. Преди това Методи Костов беше дал аванс на "белите" след грешка на защитата пред Росен Андонов. Веднага след него Реян Даскалов пропусна дузпа, като не уцели вратата в 30-ата минута.

60 Царско село - Ботев (Гълъбово)

Два гола с глава на Кацаров, който досега имаше само едно попадение в шампионата, успокоиха домакините, които след почивката вкара и трети гол. Този път точен беше Илиян Йорданов, оформил крайното 3:1 в 82-ата минута.

Успехът е трети поред и общо 11-и за Царско село, като Веселин Минев и компания запазиха преднината си от 7 точки пред втория Монтана. Клубът на Стойне Манолов има 34 точки преди визитата си на Кариана (Ерден). Гостите записаха четвърта загуба в последните пет мача, в които измъкнаха едва една точка. Ботев е осми с 15 точки преди домакинството си на Поморие.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) 3:1

0:1 Костов 25'

1:1 Кацаров 32'

2:1 Кацаров 37'

3:1 Йорданов 82'