Мария Мицова се класира за полуфиналите в Унгария

Мария Мицова се класира за полуфиналите на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в унгарския град Будайорс с награден фонд 25 хиляди долара. Мицова победи Джордан Харт (Уелс) с 21:14, 21:15 за 31 минути. Възпитаничката на Орлин Цветанов показа характер във втория гейм, когато отстъпваше с 4:10, но успя да направи обрат.

В спор за място на финала българката ще играе по-късно тази вечер срещу четвъртата поставена Алие Демирбаг (Турция). Димитър Янакиев отпадна на четвъртфиналите след загуба от Расмус Месершмит (Дания) с 15:21, 8:21 за 30 минути. Той не успя да преодолее натрупаната умора, след като изигра шест мача в първите два дни. В турнира своето участие вече приключиха други трима българи - Алекс Влаар, Даниел Николов и Иван Русев.