Брилянтен гол на Десподов измъкна ЦСКА-София в Пловдив (видео+галерия)

ЦСКА-София надигра с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 14-ия кръг на Първа лига, който се проведе на "Лаута". Единственото попадение вкара Кирил Десподов, който се разписа от фаул в 57-ата минута.

Преди него червените имаха още 2-3 добри ситуации за гол, но в последния половин час отстъпиха инициативата. Това можеше да им коства скъпо, тъй като в 90-ата минута пред Везалов се откри много добра възможност да изравни, но изстрелът му с глава не намери целта.

В този мач наставникът на червените Нестор ел Маестро заложи на значително по-малък брой чужденци в сравнение с предишни двубои за сметка на български играчи. Сред титулярите започнаха Манолев, Чорбаджийски, Бодуров, Малинов, Десподов и Антов.

92 Локомотив Пловдив - ЦСКА-София

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на гостите. В 10-ата минута Буна шутира от фаул, но в аут. Шест по-късно Рубен Пинто стреля с десния крак след центриране от корнер, но над напречната греда. В 21-ата минута дойде реалното положение за гол. То се откри пред Мауридес, който засече с глава центриране на Манолев отдясно, но ударът му от пет метра мина на сантиметри покрай дясната греда.

В следващите минути двата отбора си размениха по една опасна атака, но и двете не завършиха с шут по посока на вратата. Първо Десподов върна добре към Антов, но младият футболист се засуети. Последва контраатака, при която Аралица пропусна хитро прострелно центриране отдясно, но Димитър Илиев бе твърде далеч от топката и играч в червено я изчисти в тъч.

В 33-ата минута Малинов се откъсна отляво и центрира към Мауридес. Таранът изпревари Езе и стреля с глава, но в аут. Четири по-късно Манолев шутира опасно след разбъркване в наказателното поле, но Луков демонстрира класа и изби в корнер.

Секунди след началния съдийски сигнал за втората част Мауридес свали към Жоржиньо, който шутира от границата на наказателното поле, но над вратата. В 48-ата минута пък Локо изпусна най-чистото си положение до този момент. Аралица се откъсна отдясно в наказателното поле и шутира от 12-13 метра, но Черниаускас изби. В 54-ата минута смърфовете изпуснаха ново положение. Аралица изведе резервата Карагерен зад гърба на Жеферсон, но шутът на втория от 12-13 метра не намери целта.

Така се стигна до 57-ата минута, в която Димитър Илиев извърши фаул срещу Малинов пред наказателното поле. С изпълнението се нагърби Кирил Десподов, който шутира, топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата на Луков - 1:0 за ЦСКА-София.

След попадението Локо натисна червените и на два пъти имаше възможност да изравни след центрирания от статични положения. Първо, шут на футболист от домакините бе блокиран, а в 74-ата минута ударът на Аралица с глава излезе в аут.

В 86-ата минута резервата Али Соу можеше да сложи точка на спора, когато Петрович допусна груба грешка и го изведе фронтално сам срещу Луков, но нападателят на червените шутира несериозно и търколи топката в краката на излезлия доста напред страж на смърфовете.

До края на двубоя домакините опитаха да наложат натиск и в 90-ата минута настойчивостта им за малко не даде резултат. Тогава Везалов стреля с глава от 7-8 метра, но не уцели добре топката и я изпрати в аут.

ЛОКО ПД - ЦСКА-СОФИЯ 0:1