Божиков и Слован газят 6:0

Водачът в словашкото първенство Слован разгроми с 6:0 непретенциозния Земплин в мач от 14-ия кръг. Българският национал Васил Божиков, който изведе домакините с капитанската лента, нямаше почти никаква работа, а гостите си отбелязаха два автогола.

Началото бе силно за Слован и в средата на полувремето резултатът стана 3:0. Първо Хосе Карийо прати топката в собствената си врата, а после се разписаха Моха и Андраж Спорар. В 48-ата минута Данило Бескоровайни от Земплин също си вкара автогол, а другите попадения бяха дело на Александър Чаврич от дузпа в 67-ата минута и Моха в 77-ата.

Слован продължава да е начело в класирането, вече с 36 точки. Най-близкият преследвач на тима от Братислава е Дунайска стреда с 30 точки, а третият Жилина има 29.

СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) - ЗЕМПЛИН (МИХАЛОВЦЕ) 5:0