ЦСКА пречупи Монтана

Волейболният отбор на ЦСКА записа втора победа в Суперлигата на България, след като победи у дома Монтана с 3:1 (25:23, 25:15, 21:25, 25:16) в най-интересната среща от 3-ия кръг, играна тази вечер в пълната зала "Васил Симов" в столицата.

Така "червените" са на 4-о място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. Монтана е едва 8-и с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. В следващия 4-и кръг ЦСКА гостува на новака Дея спорт в Бургас, докато монтанчани отново са гости, но този път на силния тим на Добруджа 07.

Първият гейм бе много равностоен. В края му при 23:22 атаката на Монтана излезе в аут. "Червените" се възползваха от крехката си преднина и поведоха след 25:23. Във втората част армейците бяха пълни господари на полето. Домакините разклатиха посрещането на монтанчани, блокадата на ЦСКА бе на мястото си и след убедителното 25:15 "червените" дръпнаха с 2:0. В третия гейм картината на полето коренно се промени. Монтана взе инициативата, на моменти разликата в гейма беше 10-12 точки и гостите успяха да намалят изоставането си след 25:21. В четвъртата част ЦСКА се съвзеха, наложиха отново играта си и се поздравиха с победата след 25:16 и 3:1.

Най-полезен за ЦСКА бе Венцислав Георгиев с 16 точки (2 блока и 58% ефективност в атака), а опитният Христо Цветанов добави още 14 точки (3 блока, 2 аса и 53% ефективност в атака) за победата. За тима на Монтана украинецът Виталий Бондар се отчете с 18 точки.

ЦСКА - МОНТАНА 3:1 (25:23, 25:15, 21:25, 25:16)