Пари Сен Жермен потопи рекорд на Тотнъм (видео)

Пари Сен Жермен победи Лил с 2:1 в дербито на върха във френската Лига 1 от 12-ия кръг и постави рекорд за най-добър старт на сезона в едно от водещите топ 5 първенства на Европа. Това беше 12-и пореден успех за парижани, които до този момент деляха рекорда по поредни победи с английския Тотнъм, който записа 11 успеха през сезон 1960/1961 година. Успехът не дойде лесно за ПСЖ, който срещна съпротивата на изключително организиран и амбициозен съперник в лицето на Лил. Силите на гостите обаче свършиха през второто полувреме.

Първият гол за ПСЖ отбеляза Килиан Мбапе в 70-ата минута, а в 84-ата минута  Неймар удвои. Гостите намалиха чрез Николас Пепе в добавеното време от дузпа, но за повече нямаха време и сили.

Големият отсъстващ от състава на Томас Тухел беше уругвайският нападател Единсон Кавани, който е с травма в бедрото и макар и да тренира нормално в последните два дни, остана извън групата, за да бъде съхранен за двубоя с Наполи от Шампионската лига във вторник.

Двубоят започна с положение пред вратата на гостите, след като ПСЖ получи право да изпълни пряк свободен удар, но не последва нищо пред вратата на "песовете". Постепенно и Лил се поокопити и започна да поглежда смело към вратата на ПСЖ, но отбраната на парижани действаше уверено.

В 30-ата минута парижани организираха отлична атака, но завършващият удар на Мюние не се получи и топката мина над вратата. В 32-ата минута се стигна до ситуация в наказателното поле на гостите, когато Килиан Мбапе беше повален на границата на наказателното поле, но дузпа не беше посочена.
В 39-ата минута Неймар отправи чудесен удар към вратата, но стражът на Лил Менян успя да отрази. Последва изпълнение на ъглов удар от Ди Мария, като топката едва не попадна във вратата, но вратарят на гостите отново се справи.

Второто полувреме започна с натиск на парижани, които бяха близо до попадение в 49-ата минута, но отбраната на Лил се справи. Секунди по-късно последва нов удар към вратата на гостите, но топката рикошира в крак на бранител и напусна терена.

Натискът на парижани продължи и логичното се случи в 70-ата минута. Неймар чукна топката към Мбапе, който се озова зад защитата на Лил. Младият нападател на ПСЖ без колебание стреля от движение и прониза вратата на гостите.
В 84-ата минута парижани стигнаха до втори гол. Мбапе върна жестта на Неймар, като му асистира в наказателното поле. Бразилецът получи топката, спечели си пространство и стреля безкомпромисно към вратата на Лил.

В добавеното време гостите стигнаха до почетно попадение чрез Николас Пепе, който се разписа от дузпа, но за нещо повече нямаха нито сили, нито време. С победата ПСЖ събра пълен актив от 36 точки и води уверено в класирането, докато Лил остана втори с 25.