Новият Реал Мадрид тръгна повече от уверено (видео)

Отборът на Реал Мадрид спечели убедително с 4:0 при гостуването си на третодивизионния Мелийя в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля, игран при дъждовно време и тежък терен. Карим Бензема (28), Марко Асенсио (45), Алваро Одриосола (79) и Кристо (90) донесоха победата на мадридчани в дебютната среща на новия наставник Сантиаго Солари. “Лос меренгес” преживяха тежки дни след поражението с 1:5 от Барселона и последвалото уволнение на Юлен Лопетеги.
Новият треньор на “белите” Сантиаго Солари заложи на централна защитна двойка, оформена от Серхио Рамос и Хави Санчес. Бразилският талант Винисиус Жуниор получи титулярно място в атака заедно с Карим Бензема и Лукас Васкес.
Момчетата от Сегунда “Б” започнаха със самочувствие и притесниха европейските крале. Във втората минута Руано едва не изненада вратаря Кейлор Навас. При опит за центриране отляво топката прелетя опасно покрай далечната греда. В петата Винисиус центрира отляво, а Асенсио не отправи добър удар на първа греда. В деветата домакините развиха страхотна атака, подкрепена и от фрапантна грешка на страничния рефер. Игор беше в очевадна засада, подмината от съдията, напредна и сам срещу Навас стреля покрай гредата.
В 23-ата Бензема получи добра възможност за удар в наказателното поле, но шутът му беше блокиран. В рамките на същата минута Лукас Васкес стреля от 22 метра, топката рикошира коварно, но стражът на Мелийя изби над гредата. В 26-ата Алваро Одриосола центрира остро от десния фланг, но защитник на домакините се справи с шпагат, рискувайки автогол.
В 28-ата устремът на Одриосола донесе гол за Мадрид. Десният защитник напредна и центрира в малкото наказателно поле, където свободният Бензема само насочи топката от три метра - 0:1. В 38-ата гостите от “Сантиаго Бернабеу” развиха много добро скоростно нападение, при което Лукас Васкес стреля в краката на вратаря. В 42-ата Васкес беше изведен сам срещу вратаря, почуди се дали да стреля, тръгна да финтира вратаря и не му остана ъгъл за удар. Минута по-късно Васкес отново изскочи на стрелкова позиция, но не намери пролука към вратата. Секунда преди края на полувремето Винисиус намери непокрития Асенсио, който вкара второ попадение с удар от осем метра - 0:2.
Домакините стартираха нахъсано втората част. В 54-ата минута Игор центрира, а Ясин остана на крачка от топката - Одриосола изчисти в ъглов удар. В 62-ата Дани Барио направи чудесно спасяване, а страничният рефер не видя нова очевидна засада, този път за Реал. В 64-ата Маркос Йоренте шутира от 22 метра и стражът на Мелийя се намеси без колебание. В 72-ата Винисиус тресна напречната греда с мощен удар от 15 метра. Две минути по-късно домакините създадоха чудесна голова ситуация след грешка на Одриосола - ударът не беше точен.
В 79-ата мадридчани реализираха трети гол след суматоха пред голлинията. Регилон стреля силно, вратарят спаси, Винисиус не успя да вкара на метър от голлинията, но Одриосола дотича и заби топката в мрежата за 0:3. В добавеното време резервата Кристо вкара с глава за крайното 0:4 след нова асистенция на Одриосола.