Левски Лукойл с нова успешна крачка в Европа, победи Арис (галерия)

Левски Лукойл направи още една крачка напред в европейските клубни турнири. Шампионите на България спечелиха третата си поредна победа във ФИБА Къп, поздравявайки се с успех и срещу най-именития съперник в групата си - Арис (Солун). Баскетболистите на Тити Папазов надиграха десеткратния първенец на Гърция със 77:66 (24:12, 24:29, 17:13, 12:12) и така се отправят с пълен актив към поредицата си от три последователни гостувания.

Българите продължават да са начело в класирането на група G с 6 точки след три мача, а следващата седмица пътуват до украинския град Днепропетровск, където ги чака сблъсък с носителя на Купата на Украйна - Днипро.

47 Левски Лукойл - Арис 77:66

Първата част се разви изцяло по вкуса на домакините, които започнаха отлично и поведоха с двуцифрена преднина след по-малко от пет изиграни минути. Тройка на Патрик Рембърт изведе българския тим напред с 16:5, а след това разликата остана в този диапазон, за да се стигне до 24:12 след една четвърт.

Шампионите поддържаха добра дистанция спрямо гърците и след подновяването на играта, а гостите изпитваха сериозни затруднения в нападение. Тогава обаче лидерът на Арис Лефтерис Бохоридис се разигра и даде тонза серия от 13-2, която стартира при 39:28 и малко повече от четири минути до почивката и изравнила резултата - 41:41 Полувремето обаче завърши със 7 поредни точки за Левски Лукойл, които върнаха водачеството на отбора - 48:41 след 20 минути игра.

Силна игра на близнаците Иванов и Божидар Аврамов както в защита, така и в нападение дадоха начало на второто полувреме и триото варненци наниза първите 15 точки за Левски Лукойл. Така в рамките на по-малко от пет минути игра разликата отново придоби двуцифрено измерение - 63:49.

Авансът на българските шампиони достигна 15 точки при 71:56, но шест точки без отговор за Арис съживиха интригата и намалиха дистанцията до 71:62 и малко повече от пет минути до края. Българите обаче не допуснаха обрат и успяха да запазят водачеството до самия край, печелейки с 11 точки - 77:66.

Патрик Рембърт поведе общо петима играчи на Левски Лукойл с двуцифрени точкови показатели, реализирайки 16 точки. Деян Иванов добави 15 точки, 7 борби и 3 асистенции, а Христо Захариев и Божидар Аврамов реализираха по 11 точки. Калоян Иванов добави 10 точки. Гари Бел вкара най-много за Арис - 16 точки, а Лефтерис Бохоридис приключи с 14 точки и 6 асистенции.