Убедително начало за Джокович в Париж

Новак Джокович стартира с комфортна победа участието си на турнира от сериите “Мастърс” в Париж. Сърбинът не показа най-добрата си игра срещу Жоао Соуса, но се наложи със 7:5, 6:1 и се класира за осминафиналите. Там негов съперник ще е Дамир Джумхур, който елиминира Стефанос Циципас в два сета.

Джокович вече е в серия от 19 поредни победи и няма нито една загуба в 6-те си мача със Соуса. Ноле реализира ранен пробив за 3:1 в първия сет, но португалецът бързо го върна, а при 5:5 можеше да пробие още веднъж и да сервира за сета. Случи се точно обратното: Джокович удържа подаването си, а после взе и 12-ия гейм, за да поведе в резултата. Втората част започна устремно за бившия водач в световната ранглиста, който поведе с 5:0. Последва леко отпускане, но от третия опит сърбинът затвори мача.

Джокович е шампион в Париж от 2009, 2013, 2014 и 2015 година. Той вече има 46 победи през сезона, като спечели последователно турнирите в Синсинати, US Open и Шанхай.

В най-вълнуващия мач за деня Милош Раонич надви Жо-Вилфрид Цонга. Канадецът направи обрат, а всеки от сетовете завърши с тайбрек. Битката продължи три часа, но френската публика си тръгна разочарована след загубата на любимеца си Цонга със 7:6(4), 6:7(5), 6:7(5).

В следващия кръг Раонич ще се изправи срещу Роджър Федерер.

Напред продължава и Марин Чилич. Хърватинът елиминира Филип Колшрайбер с 6:3, 6:4.