Леганес не се предаде и запази надежда за реванша с Райо

Отборът на Леганес успя да издрапа до равенство 2:2 в домакинството си на Райо Валекано от 1/16-финала за Купата на Испания. Така играчите на Маурисио Пелегрино запазиха своите шансове за реванша, макар да остават по-неизгодна позиция.

Мачът започна ударно за гостите, които взеха преднина от два гола още в началото. Алваро Гарсия Ривера откри резултата в 15-ата минута, а Алекс Алегрия удвои в 21-ата.

Леганес обаче върна едно попадение в 31-ата минута чрез Юсеф Ен Насири, а отново той докара нещата и до 2:2 в 72-ата минута.

Така реваншът остава отворен, макар Райо да е с едни гърди напред заради двата гола на чужд терен. Ответният мач е на 5 декември на "Вайекас".