Зенит пречупи борбен Криля Советов

Отборът на Зенит постигна ценен успех с 1:0 в гостуването си на Криля Советов в среща от 12-ия кръг на руското първенство. Тимът от Санкт Петербург се поизмъчи сериозно, а ценното попадение за възпитаниците на Сергей Семак дойде в 22-ата минута, в която Леандро Паредес реализира красив гол. Домакините доиграха срещата с човек по-малко след червен картон на Аугустин Рохел в 78-ата минута.
Двубоят бе по-специален за капитана на Зенит Александър Анюков, който записа своя мач номер 400 със "синята" фланелка. Със спечелените три точки днес Зенит затвърди първата си позиция в руската Премиер Лига с актив от 28 точки, следван от Краснодар с 6 по-малко.
В началните минути на срещата футболистите на Криля Советов владееха топката по-продължително от своя съперник в търсене на празни пространства. Така се стигна до 16-ата минута, в която Максим Канунников отправи изстрел към вратата на Андрей Луньов, а стражът парира.
Въпреки че не успяваха на наложат контрол над топката гостите от Петербург успяха да поведат с гол на Леандро Паредес в 22-ата минута. Аржентинската звезда на домакините пое топката в средата на терена, спечели няколко метра с дрибъл и необезпокояван стреля към вратата на Сергей Рижиков, който не успя да блокира удара, пласиран в долния десен ъгъл.

Футболистите на Зенит достигнаха до нова добра ситуация за гол в 42-ата минута, в която Кузев пусна добър пас към Роберт Мак, но стражът Рижиков успя да излезе и да блокира подаването.

Втората част започна по-силно за домакините, като единствено гредата раздели Максим Канунников от гол. В следващите минути футболистите на Криля Советов бяха по-напористи, но устремът им бе прекършен в 78-ата минута. Аугустин Рохел получи втори жълт картон и респективно червен за нарушение срещу Артьом Дзюба.
Бранителят не прецени ситуацията и събори умишлено нападателя, въпреки че бе получил жълт картон в началото на първото полувреме. С човек повече на терена отборът на Зенит успя да удържи преднината си и затвърди първото си място в руската Премиер Лига с актив от 28 точки. Отборът на Криля Советов се намира на 14-та позиция с 11 точки.