Клипърс разнищиха Уизърдс с 16 тройки

Лос Анджелис Клипърс стигнаха до четвъртата си победа за сезона, която дойде по убедителен начин - със 136:104 срещу гостуващия тим на Вашингтон. Уизърдс изгледаха отблизо наказателната акция на съперника си, която се изразяваше в невероятна стрелба от зоната за три точки, а същевременно столичани имаха трагична успеваемост от същата дистанция.

Клипърс наказаха гостуващия тим с 55.2% успеваемост, реализирайки фантастичните 16 тройки от 29 опита. От своя страна Вашингтон успя при едва 5 от 29 стрелби отдалеч.

Тобайъс Харис вкара 22 точки и овладя 11 борби и даде тон за общо девет баскетболисти на Ел Ей, записали двуцифрени точкови показатели. Лу Уилямс наниза 17 за само 16 минути, а също така раздаде и 6 асистенции, а Ейвъри Брадли вкара 13 точки. Бобан Марянович пак показа невероятна ефективност и за 12 игрови минути вкара 13 точки, овладя 9 борби и напрви 2 чадъра, пропускайки само две стрелби от игра, като едната бе от тройката.

Брадли Бийл с 20 точки и Джон Уол с 18 бяха двамата най-резултатни за петата загуба на Уизърдс.