Вердер тръгна за второто място, но му се случи случка (видео)

Байер (Леверкузен) изненада всички в Германия с гръмка победа с 6:2 над Вердер (Бремен) като гост в последния мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Домакините нямаха загуба на “Везерщадион” от година насам и евентуален успех тази вечер щеше да ги изкачи отново на втора позиция само на точка от лидера Борусия (Дортмунд). Нещата обаче не се развиха според очакванията на повечето хора.

“Аспирините” нанизаха три гола до почивката чрез Кевин Фоланд (8’), Юлиан Брант (38’) и Карим Белараби (45’) и битката изглеждаше решена.
Отборът на Вердер обаче се разигра и в 60-ата и 63-ата минути съкрати изоставането си след точни изстрели на Клаудио Писаро и Юя Осако.

Чудо обаче нямаше да има, защото Кай Хавертц охлади ентусиазма на домакините с технично попадение в 67-ата минута. В 72-ата Александър Драгович покачи на 5:2, а в 77-ата Себастиан Лангкамп си вкара автогол за крайното 2:6.

До този кръг Байер беше на крачка от изпадащите, но сега вече е на 12-а позиция.

В сряда Вердер ще търси излизане от шока при гостуването си на аматьорите Вайхе (Фленсбург) в мач от Купата на Германия, а също тогава Леверкузен среща доста по-сериозен опонент - Борусия (Мьонхенгладбах).