Янтра отнесе Локо (Мездра)

Поредна победа с разгромен резултат за Янтра. Този път селекцията на Петър Кръстев разнищи в Габрово гостуващия Локомотив (Мездра) с 6:1. Двубоят бе от 13-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините изпуснаха да вкарат още толкова, а и на два пъти гредите помогнаха на гостите след удари на Искрен Писаров и Пламен Кожухаров.

В 13-ата минута Пламен и Християн Кожухарови разиграха двойно подаване и вторият откри резултата. След още толкова време обаче равенството бе факт. Гостите изпълниха корнер, Иво Григоров се извиси над всички и с глава опита да избие, но силния вятър насочи топката в мрежата. При следващата атака габровци пак бяха с гол напред. Така започна и наказателната акция на Християн Василев, който заби четири гола. В 35-ата минута Пламен Кожухаров му асистира за 3:1. Със започване на втората част Василев завърши самостоятелен пробив с попадение. Четвърт час преди края Пламен Кожухаров отново му подаде голов пас и стана 5:1. Следващата габровска атака бе същинско шоу, а Захари Михайлов насочи топката в мрежата за шести път.