Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Краснодар шокира ЦСКА (М) с два гола за 2 минути

Отборът на ЦСКА (Москва) загуби като домакин с 1:2 от Краснодар в най-интересния мач от 12-ия кръг на руската Премиер Лига. 21-годишният хърватски атакуващ халф Никола Влашич изведе “армейците” напред в началото на второто полувреме. Братът на звездата в скока на височина в леката атлетика Бланка Влашич опъна мрежата зад стража Андрей Синицин в 54-ата минута. Влашич изпрати топката в долния десен ъгъл на Синицин с удаер по земя от дъгата на наказателното поле.

С два късни гола в рамките на само две минути обаче гостите от Краснодар направиха пълен обрат в резултата. Първо, в 79-ата минута Ари изравни с удар от близко разстояние, след като бе оставен сам от бранителите на домакините в наказателното поле. В 81-ата минута Виктор Клаесон донесе победата на краснодарци, които са втори в класирането с 22 точки, на 3 зад лидера Зенит, който е и с мач по-малко. “Армейците” заемат пета позиция с 19 точки.

В другите две срещи от кръга, които се изиграха по-рано днес Ахмат и Динамо (Москва) завършиха 0:0, а  шампионът Локомотив (Москва) разби с 3:0 като гост Енисей. За Енисей 75 минути игра Петър Занев, който бе сменен четвърт час преди края, а по един гол за “железничарите” отбелязаха Алексей Миранчук (22), Мануел Фернандеш (81) и Едер (84).