Шампионите с първа победа в Суперлигата

Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) записа първа победа в Суперлигата на България, след като се наложи у дома над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:19) в последния мач от 2-ия кръг, който се игра в зала "Младост" в Бургас.

Така бургазлии спряха негативната серия на свой терен след загубите от Добруджа в първенството и срещу сръбския Войводина НС Семе (Нови Сад) в Шампионската лига. Шампионите от Нефтохимик имат 3 точки след 1 победа и 1 загуба, с колкото е и Марек, но с 2 точки. В следващия 3-и кръг момчетата на Найден Найденов гостуват на новака Дунав (Русе), а дупничани приемат Добруджа 07 (Добрич).

Шампионите доминираха през по-голямата част от срещата. Единствено в началото на първия гейм гостите от Марек имаха силни минути, след което инициативата бе поета изцяло от бургазлиите и те без проблем записаха чиста победа и първи три точки.

Най-полезни за Нефтохимик бяха руснаците Савелий Поздняков (1 блок, 3 аса) и Дмитрий Яковлев с по 10 точки за победата. За тима на Марек руандиецът Ивес Мутабази приключи също с 10 точки.