Ривър Плейт изпревари Бока след страхотен гол на 19-годишен талант

Аржентинският гранд Ривър Плейт записа ценна победа с 1:0 над Алдосиви в домакинството си от 10-ия кръг на местната Суперлига. Попадението беше дело на Кристиан Ферейра, който се разписа със страхотен изстрел от 30 метра в 56-ата минута. Това бе първи гол в кариерата за 19-годишния талант на "милионерите".

Малко преди това Галеано от гостите беше изгонен в 49-ата минута, след като извърши фаул на границата на наказателното поле и получи втори жълт картон.

В 67-ата минута Мартинес, който две минути по-рано взе капитанската лента от капитана Родриго Мора, също беше изгонен, но този път с директен червен картон, тъй като влезе много лошо краката на противников футболист.

Наставникът на Ривър Марсело Гаярдо беше дал почивка на почти всичките си титуляри,

които през седмицата загубиха първия полуфинал за Копа Либертадорес" пред пълните трибуни на "Монументал". Грандът отстъпи с 0:1

от Гремио, като след няколко дни излиза за победа в Порто Алегре, за да стигне до мечтания финал в най-престижния клубен турнир в Южна Америка.

Петият успех на "милионерите" в шампионата изведе тима на четвърто място с 16 точки, като Ривър Плейт изпревари вечния съреник Бока Хуниорс, който остана с 15 точки след третата си загуба за сезона в първенството. Момчетата на Гаярдо имат и мач по-малко, като при успех в него ще могат да дръпнат още повече пред шампионите.

Алдосиви пък има 15 точки след петото си поражение, "жълто-зелените" имат пет победи и пет поражения през тази кампания.