Мисиджан пак показа класа в Бундеслигата (видео)

Привлеченият от Лудогорец Вирджил Мисиджан изнесе нов силен двубой за Нюрнберг в Бундеслигата, но това не стигна за домакинска победа над Айнтрахт (Франкфурт). Срещата от деветия кръг завърши 1:1, след като холандецът асистира на Адам Зреляк за гола на своя тим в 78-ата минута, но гостите изравниха в продължението на редовното време чрез резервата Себастиен Алер.

За Нюрнберг това е първа точка след две поредни загуби, с което тимът е 13-и в класирането. В същото време “орлите” са на седма позиция.

Преди седмица Айнтрахт беше разгромил Фортуна (Дюселдорф) със 7:0, а след това беше надвил и Аполон в Лига Европа с 2:0. По тази причина очакванията бяха за нов добър мач на носителя на купата, но това не се случи. Под непрестанния дъжд в Нюрнберг отборът на Адолф Хютер не показа почти нищо стойностно и още в 18-ата минута можеше да се окаже догонващ в резултата, но изстрелът на Тьорлес Кньол срещна  гредата.

Мисиджан върше много работа с пробивите си по дясното крило, като постоянно излизаше на позиции, но пък и много често бъркаше при отиграванията. Активността му обаче принуди Филип Костич да загърби офанзивните си функции и Айнтрахт заложи на атаки основно по дясното крило.

В 77-ата минута вратарят на гостите Кевин Трап спаси опасен шут на Юя Кубо.

Минута по-късно Мисиджан сложи топката на главата на Адам Зреляк, който се беше появил в игра само две минути по-рано. Словакът хладнокръвно насочи кълбото в мрежата при дебюта си в Бундеслигата - 1:0.

Алер не беше сред титулярите, но беше вкаран в игра за последните около 20 минути. Така в добавеното време той се възполза от центриране на Дани да Коща и грешка на защитата и вратаря на Нюрнберг, за да фиксира крайното 1:1.

През идната седмица ще се изграе вторият кръг в турнира за Купата на Германия. Айнтрахт обаче вече отпадна, а Нюрнберг ще гостува на водения от Павел Дочев Ханза (Рощок).