Монако оцеля срещу Дижон, Лил продължава с победите

Отборът на Монако остана в зоната на изпадащите във френската Лига 1, след като завърши 2:2 у дома срещу Дижон в двубой от 11-ия кръг на шампионата. Домакините излязоха напред в резултата в 29-ата минута чрез Бенямин Хенрихс, но допуснаха пълен обрат, след като гостите им нанизаха две попадения. Микаел Алфонс изравни в 33-ата , а Мехди Абеид вкара за 2:1 в 57-ата минута. Равенството за водения от Тиери Анри тим донесе Камил Глик в 78-ата минута. С това реми Монако остана 19-и с актив от 7 точки, докато Дижон е 15-и с 11.
Междувременно Лил продължи победната си серия и надви с 1:0 Каен като домакин, с което отборът запази второто си място в класирането с 25 точки. Монпелие пък продължи да заема третата позиция с 22 пункта, след като надви с 3:0 Тулуза и остана без поражение в Лига 1 в десет поредни срещи.
Лил стигна до единствения си гол в 56-та минута. Николас Пепе пусна извеждащ пас към Рафаел Леао и въпреки че беше притиснат от защитник, португалският нападател вкара за крайното 1:0. По този начин Лил спечели четвъртата си поредна победа във френското първенство и тимът записа 25-та си точка.

Монпелие беше доста по-изразителен срещу Тулуза и стигна до два гола още през първото полувреме. Гаетан Лаборд вкара за 1:0 в 21-та минута с красив фалцов удар от далечно разстояние, а три по-късно Анди Делорт увеличи преднината на гостите със силен шут в наказателното поле. Вратарят Баптист Рейне пък си вкара автогол в добавеното време, след като удар на Саломон Самба се отби от гредата и тялото му, за да влезе в мрежата.

В други мачове от кръга, Нант надви Амиен с 2:1, а Гинган и Страсбург разделиха точките след 1:1.