Етър 64 с поредна победа

Поредна победа записаха хандбалистките на Етър 64 (Велико Търново) – трета поред в настоящото първенство на А РХГ при жените. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева биха с лекота Поморие с 30:21 (17:5) в ДКС "Васил Левски", като разликата в резултата можеше да бъде и по-голяма.

След трудния мач срещу Шумен 98 в миналия кръг, сега "виолетовите" започнаха вихрено и бързо стана ясно, че няма да изпуснат инициативата. Соня Богданова откри веднага резултата, а гостенките успяха да изравнвят чрез Димка Предова. След 1:1, обаче, Етър започна да ниже гол след гол и девет пъти поред опъна мрежата на поморийки. Така в 18-ата минута резултатът стигна до внушителното 10:1 с попадения на Данислава Петрова, Мария Йорданова, Соня Богданова и Деница Асенова.

Чак тогава Поморие успя да върне второ попадение, а след 11:3 последва нова серия от три поредни гола. Минута преди почивката преднината вече бе 17:4, а полувремето приключи при убедителното 17:5. Много силно пази на вратата Десислава Николова, която в пореден мач отчая нападателките на гостите.

През втората част Поморие успяваше да върне по някой гол и в 37-ата минута резултатът бе 23:8. Последва, обаче, период с четири поредни гола на гостенките до 23:12, а в следващите пет минути те върнаха още 6 гола срещу два на етърки за 25:18. В заключителните минути етърки отново подобриха мерника си и дръпнаха с 29:21, а малко преди края Петя Кръстева закръгли сметката на "виолетовите" на 30 гола.

Най-резултатна отново бе Данислава Петрова с 9 попадения, следвана от Соня Богданова със 7 гола.