Атлетико стъпи на върха в Ла Лига

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 2:0 над Реал Сосиедад в мач от десетия кръг на Примера дивисион, играна на Wanda Metropolitano в испанската столица. Диего Годин (45) и Филипе Луиш (60) донесоха успеха за “червено-белите”. С победата Атлети временно изпревари Барселона и се качи на първата позиция преди утрешната среща между каталунците и Реал Мадрид. "Рохибланкос" станаха лидери само три дни, след като загубиха с 0:4 от Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига.

Диего Симеоне подреди 4-4-2 с Диего Коща и Антоан Гризман в нападение. Сантиаго Ариас и Люка Ернандес получиха титулярни позиции в крайните части на защитата. Асиер Гаритано разчиташе на 4-2-3-1 с Вилиан Жозе най-отпред.
Анхел Корея първи застраши една от двете врати с шут в четвъртата минута. Аржентинецът стреля неточно отдалеч. В 16-ата Горосабел спря опит на Саул. В 25-ата Гризман направи вял опит за задна ножица, пращайки кълбото встрани от вратата. В 32-ата Рубен Пардо изстреля топката по много атрактивен начин. Ян Облак сякаш беше препариран, остана на място, а топката профуча покрай лявата му сглобка. Пет минути по-късно халфът на “чури урдин” шутира още веднъж и отново мерникът му изневери. “Дюшекчиите” успяха да измъкнат гол преднина в края на полувремето. Анхел Корея се пребори покрай наказателното поле, центрира без адресат, а Раул Навас изчисти на крака на Диего Годин, който вкара от осем метра - 1:0.
В 54-ата Пардо стреля в стената при много добра възможност от 20-метров пряк свободен удар. В 61-ата резервата днес Филипе Луиш отбеляза впечатляващ гол. Бразилецът финтира бранител в наказателното поле и с десния крак насочи топката към далечната сглобка. В 67-ата Диего Коща финтира Ариц Елустондо на скорост в наказателното и последва удар, отразен от Мигел Анхел Моя. До края победата на Атлетико не беше поставена под въпрос.