Разочароващо и за Атлетик, и за Валенсия

Отборите на Атлетик Билбао и Валенсия постигнаха най-нежеланото и от двата тима - равенство. “Сан Мамес” видя скучно 0:0 в двубой от десетия кръг на Примера дивисион. “Прилепите” имаха по-добрите голови положения, но не се възползваха от тях. Любопитното е, че и двата състава имат само по една победа в Ла Лига от цели десет кръга. Валенсианци са с осем ремита, а баските - със седем.
Първото полувреме на “Сан Мамес” премина без особена динамика и голови положения. Домакините започнаха по-добре, но първата ситуация се появи пред тяхната врата. Миши Батшуай изскочи срещу вратаря Яго Ерерин, но нито потърси удар, нито подаване към Родриго. В 25-ата Жофри Кондогбия шутира близо до гредата. С това се изчерпаха и вълнуващите моменти за първата част.
Марселино побърза да замени Батшуай на почивката, след като нападателят се размина с втори жълт картон за бурна реакция. “Лъвовете” на Едуардо Берицо стартираха по-силно втората част. Раул Гарсия центрира отляво и Микел Рико нанесе неточен удар с глава. Минута по-късно Хосе Гая се справи с опит на Ариц Адурис. В 77-ата гостите от "Местайя" пратиха топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. След употреба на ВАР беше потвърдена засадата на Кевин Гамейро и резултатът остана 0:0. В 87-ата Родриго прояви егоизъм и стреля вместо да подаде към свободния Гамейро. В 90-ата стражът на "бланкинегрос" Нето спаси след изстрел на Раул Гарсия.