Жирона се върна към победите с успех над Райо (видео)

Отборът на Жирона прекъсна черната си серия от пет шампионатни мача без успех, като победи с 2:1 гостуващия Райо Валекано в двубой от 10-ия кръг на Примера Дивисион. Точен за победителите беше Порту (34’, 45’), а Алехандро Галвес (61’) върна едно попадение за мадридчаните. Домакините завършиха срещата с 10 човека след червения картон на Антони Лосано в 88-ата минута.

Жирона беше по-добрият тим през първото полувреме и логично водеше на почивката. В 33-ата минута Галвес фаулира Лосано, а съдията без да се поколебае посочи бялата точка. Порту се зае с изпълнението на дузпата и я оползотвори за 1:0 в полза на домакините. В последната минута на първата част отново той удвои преднината на своя отбор с прецизен изстрел от границата на наказателното поле.

Гостите се вдигнаха на щурм през второто полувреме и доминираха през цялата част, но съумяха само да намалят изоставането си. Това стори Галвес в 61-ата минута. След изпълнение на корнер Раул де Томас отправи удар с глава, вратарят Ясин Буну се намеси, но при добавката защитникът прати топката в мрежата. В 88-ата минута Лосано извърши много груб фаул срещу Санти Комесана, за което получи директен червен картон. В оставащите минути обаче каталунците удържаха аванса си и се поздравиха с победата.

С трите точки днес Жирона се изкачи на 9-ото място с 13, а Райо остава на предпоследното 19-о с 6 пункта и седем поредни мача без победа.