Комично изпълнение на дузпа провали ЦСКА-София срещу Берое (видео+галерия)

Берое и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Тиаго в 27-ата минута, а Мартин Камбуров изравни в 35-ата минута. Червените повече трябва да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като в 55-ата минута Мауридес пропусна дузпа по комичен начин. Таранът стреля толкова слабо, че едва прати топката до вратата и то право в ръцете на Перниш.

Иначе гостите изиграха пореден неубедителен мач срещу топ отбор от България. От досегашните си четири двубоя срещу Лудогорец, Левски, Ботев Пд и Берое те са спечелили само две точки.

93 Берое - ЦСКА-София

Наставникът на червените Нестор ел Маестро предприе известни промени в сравнение със състава, който започваше в предишните двубои. Атаката поведе Али Соу за сметка на Мауридес, който се появи след почивката. Кирил Десподов пък започна от първата минута, заемайки мястото на Едвин Джеси, но изкара само до почивката, след което бе сменен.

Иначе двата отбора си разделиха по едно полувреме - първото заралии бяха малко по-добри, а след почивката ЦСКА-София имаше лек превес.

Двубоят започна двуостро и Берое можеше да открие резултата в 7-ата минута. Тогава Камбуров изведе Вандерсон сам срещу Черниаускас, вратарят на червените излезе добре и парира първоначалния удар. След него се получи двоен рикошет и топката като по чудо не попадна в мрежата на гостите, а излезе в аут.

В 21-ата минута по-добре играещият тим до този момент - този на домакините, създаде ново положение. Мартин Райнов се откъсна отляво и стреля от 15-16 метра, но в аут. Червените отговориха със силен шут на Жоржиньо в 24-ата минута от границата на наказателното поле, но право в Перниш и вратарят на заралии боксира.

Така се стигна до 27-ата минута, в която гостите откриха резултата при първото създадено от тях положение. Али Соу подаде с глава към Десподов, който овладя и изведе Тиаго сам срещу вратаря. Португалецът напредна и хладнокръвно вкара за 1:0 с шут покрай Перниш.

Попадението не притесни заралии и те продължиха да са малко по-настойчивият тим. Това даде резултат в 35-ата минута, когато Минчев центрира от фаул и Мартин Камбуров вкара с глава за 1:1.

Две минути по-късно червените отново можеха да поведат, когато Жоржиньо настигна дълъг пас отляво почти до аутлинията и върна към Секулич, който шутира по земя, но Перниш изби.

В 44-ата минута Тиаго опита да изненада Перниш с шут от 20 метра, но стражът улови. В заключителните секунди на даденото от рефера продължение Берое се справи с атака на ЦСКА-София и на свой ред организираха опасна контраатака, но реферът Никола Попов изненадващо не остави тя да продължи, давайки край на полувремето.

На почивката гостите извършиха две смени - на местата на Десподов и Секулич се появиха Мауридес и Лясков. Така Нестор ел Маестро промени схемата от 4-2-3-1 на 4-4-2.

В началото на тази част играта бе равностойна, но първи можеше да удари ЦСКА-София. Гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Бандаловски срещу Жоржиньо в 54-ата минута, но Мауридес я изпусна. Нападателят стреля несериозно от бялата точка и буквално подаде топката в ръцете на Перниш, който без проблем улови.

След това двата тима си размениха по един опасен удар. Първо Жоржиньо шутира над вратата, а малко по-късно същото стори и Бригидо.

В 80-ата минута продължителна атака на заралии завърши с подаване на Камбуров към Цветков. Халфът шутира по земя, а Черниаускас изби в корнер. Осем минути по-късно пред Мауридес се откри отлична възможност да реализира, но изстрелът му от десетина метра излезе високо над напречната греда.

Това беше последното по-добро положение пред една от двете врати, а наставникът на гостите Ел Маестро трябва сериозно да се замисли за играта на отбора срещу по-силните противници в първенството, тъй като и днес тя бе крайно неубедителна за тим, който обяви цел да спечели шампионската титла.

БЕРОЕ - ЦСКА-СОФИЯ 1:1