"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Фрайбург спря Борусия (Мьонхенгладбах) (видео)

Фрайбург победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 в първия мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Гостите бяха в серия от 4 победи и 1 равенство в последните си пет мача и се изкачиха до 2-ата позиция във временното класиране, но днес бе сложен край на похода им към върха.

Срещата започна прекрасно за Фрайбург. Още в първата минута домакините получиха дузпа. Вратарят Ян Зомер препъна откъсващия се Лука Валдшмит, а Нилс Петерсен бе точен от бялата точка за 1:0.

Борусия обаче успя да се върне в мача също от дузпа. В 20-ата минута Доминик Хайнц извърши нарушение срещу Ларс Щиндъл в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров удар, който бе реализиран от Торган Азар.

В 57-ата минута обаче Фрайбург отново излезе напред в резултата. Яник Хаберер напредна по дясното крило и пусна по земя към нахлуващия на скорост Валдшмит, който от движение отбеляза за 2:1.

В самия край на мача домакините решиха всичко с трети гол. Резервата Лукас Хьолер също записа името си сред голмайсторите, възползвайки се от неразчетено излизане на вратаря. Той вкара страхотен гол с удар почти от центъра на терена.

С тази победа Фрайбург излезе на 8-ото място с 12 точки. Борусия за момента остава на 2-ото място със 17 точки, но тепърва ще се изиграят останалите мачове от кръга и вероятно ще има разместване.