Стивънс не даде сет на Кербер в последния мач от груповата фаза в Сингапур

Стана известно и името на последната полуфиналистка на Шампионата на WTA в Сингапур. Това е американката Слоун Стивънс. Финалистката на “Ролан Гарос” и шампионка на US Open през 2017 година надигра с 6:3, 6:3 действащата шампионка на “Уимбълдън” и бивша №1 в света Анжелик Кербер в последния двубой от груповата фаза. Така Стивънс си гарантира участие на полуфиналите, където ще се изправи срещу чехкинята Каролина Плишкова, завършила втора в Бялата група. В другия полуфинал Елина Свитолина (Украйна) ще играе с холандката Кики Бертенс.

Мачът бе от Червената група, а Стивнъс стана първата дебютантка в турнира след испанката Гарбинье Мугуруса през 2015 година с 3 победи от 3 мача в груповата фаза.

Американката направи 25 уинъра, докато водачката в схемата Кербер допусна 38 непредизвикани грешки. Стивънс поведе с 5:2 в първия сет, който взе за 46 минути, а във втората част реализира брейк за 3:1, но германката изравни за 3:3. Последва обаче нов пробив на американката - този път в осмия гейм, което й позволи да сложи точка на спора със своя сервис.