Нешвил прекърши Ню Джърси с продължение в НХЛ

Аризона размаза с 4:1 Ванкувър Кенъкс у дома най-вече заради попаденията в третата част на Клейтън Келър, Брад Ричардсън и Лоусън Кроузи. Това е 4-а победа от началото на първенството за Койотите, които са на 13-о място от 15 отбора в Западната конференция. Вратарят Дарси Кюмпер спаси 27 удара пред мрежата на домакините. Това е втори пореден мач за него като титуляр за сметка на финландеца Анти Раанта, който е болен.

Калъмбъс отнесе Сейнт Луис със 7:4, заемайки 8-ото място на Изток с 10 точки. Гостите са на дъното на Западната конференция, но въпреки това поведоха с два гола разлика. Бууни Дженър и Антъни Дюклеър се разписаха по два пъти, а останалите три гола бяха за Давид Савар, Джон Андерсън и Сет Джоунс. Това е и най-убедителната победа за отбора от март насам, когато пък отнесоха със 7:3 Едмънтън.

Бъфало Сейбърс се справи с 4:3 на собствен терен с Монреал и е един от 3-те отбора с 12 точки, които се нареждат с 12 точки в горната половина на Източния поток. Кайл Окпосо вкара при числено превъзходство 61 секунди преди края на третата част, за да гарантира успеха им. Окпосо вкара с удар с китката, изненадвайки вратаря Анти Ниеми. Джейсън Поминвил вкара две попадения за Бъфало, Сам Рейнхарт добави един, а Скинър се отличи с два паса. За гостите от Монреал Макс Доми вкара два пъти.

Миналогодишният финалист на Запад Нешвил се справи с 4:3 след продължение като гост над Ню Джърси. Кайл Тюрис вкара победното попадение за гостите от Нешвил 85 секунди преди края на допълнителното време. Девилс поведоха с 3:0, но гостите успяха да заличат този си пасив и да подобрят статистиката си в първенството до 5-0 победи като гости. Те са и начело в Централната дивизия с 16 точки. Тюрис се възползва от пресечена атака на Девилс в тяхната половина, спечели пространство и с удар по земята наказа вратаря Кийт Кинкейд. Това е и 24-и победен гол за този състезател в кариерата му.

Бостън Брюинс отнесе Филаделфия в едно от класическите дербита на Източното крайбрежие с 3:0. Здено Хара вкара два пъти, а Джейк де Бруск се разписа един път. Вратарят Япослав Халак спаси 26 удара и записа втори шътаут за тима през сезона.

Бостън е 2-и с 14 точки в Атлантическата дивизия, а Филаделфия на 6-о място в Столичната.