Левски с втора победа в Суперлигата, дебют за сина на Владо Николов (видео + галерия)

Волейболистите на Левски записаха втора победа в Суперлигата на България, след като надиграха Миньор (Перник) с 3:1 (25:17, 22:25, 25:13, 25:19) в изтеглен мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в столичната зала "Универсиада".

28 Левски София - Миньор Перник

За Миньор това бе първа загуба, след като на старта на първенството би у дома новака Дея спорт (Бургас) с 3:0. В следващия 3-и кръг "сините" са гости на Хебър (Пазарджик), а перничани са домакини на Пирин (Разлог). Срещите са следващия петък (2 ноември),

Левски игра отново без основния си диагонал Смилен Мляков, който лекува контузия в лакътя и ще отсъства следващите три седмици. На негово място, като титуляр за втори пореден мач започна младия Иван Панков. Интересно беше, че дебют за "сините" направи и синът на Владо Николов - Алесандър Николов, който получи възможност за епизодични включвания в първия и четвъртия гейм, както и други двама юноши на клуба - Цветан Николовски и Радостин Райков.

Домакините от Левски доминираха през по-голямата част от мача, като допуснаха известен спад в играта си само във втория гейм. В него гостите от Миньор се възползваха, като диктуваха играта и го спечелиха с 25:22. Веднага след това "сините" отново намериха верния път, като поведоха с 14:7 и 21:11 и затвориха третата част с разгромното 25:13. В четвъртия гейм левскарите не допуснаха повече обрати и спечелиха спокойно с 25:19 и 3:1.

Най-полезен за Левски бе Иван Панков с 23 точки (3 блока, 3 аса и 59% ефективност в атака) за победата. Трифон Лапков добави още 14 точки (1 блок, 2 аса, 55% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Миньор Любослав Симеонов се отчете с 18 точки.

ЛЕВСКИ - МИНЬОР 3:1 (25:17, 22:25, 25:13, 25:19)