Созопол с ценен успех като гост на Атлетик (Куклен)

Отборът на ФК Созопол спечели важна победа като гост и продължава борбата за лидерската позиция в Югоизточната Трета лига. "Небесносините", които преследват успеха във всеки един двубой, се наложиха в събота с 0:1 над ФК Атлетик (Куклен), в среща от 11-ия кръг на шампионата. "Вампирите" отново са на три точки от лидера Загорец, които в този кръг спечелиха с 0:1 визитата си на Левски (Карлово). Това бе едва втора победа за Созопол като гост през настоящата кампания, след като по-рано през сезона "небесносините" спечелиха с 1:2 над ФК Розова Долина в Казанлък.

Созопол изпусна победата срещу Черноморец в заключителните секунди на мача от 9-ия кръг, а две точки бяха загубени и в Карлово при визитата на Левски. На маломерното игрище в село Куклен, възпитаниците на Маргарит Димов имаха пълното превъзходство и напълно заслужено се поздравиха с победата. Гостите търпеливо изчакваха своя шанс, а в 34-та минута падна и победното попадение дело на Уилфред Гримо. След перфектно центриране от ляво на Антонио Ласков, полузащитникът изсипа кълбото в наказателното поле на домакините от Куклен, а в купа от играчи французинът Уилфред Гримо засече с глава и прати топката в долния ляв ъгъл, обелязвайки победното попадение.

Гостите от Созопол бяха пълни господари на терена през двете полувремена. Още в началото на срещата Ласков центрира от свободен удар, но стражът на домакините боксира, а в 12-aта минута нападателят Юлий Шекеров нацели лявата греда след пас на другия атакуващ футболист Уилфред Гримо, който по-късно отбеляза победното попадение. Малко след гола за гостите Ласков вместо да продължи сам след отнета топка, реши да подава на Шекеров, който бе в засада и въпреки, че отбеляза гол, главният реферът от София Георги Николов, отмени попадението. Съдийската бригада се справи отлично с ръководенето на двубоя.

След почивката Созопол се прибра в собствената си половина и търпеливо изчакваше своя шанс на контраатаки. Владението на топката отново бе за 'небесносините", които създадоха няколко опасности пред вратата на домакините от Куклен. Антонио Ласков и Станимир Баев имаха възможности да удвоят аванса на гостите, а вратарят на Созопол Свилен Нотев се намеси на няколко пъти при опасните центрирания на домакините, които в този мач не застрашиха сериозно гостите от Созопол.

Липсваха положенията и пред двете врати, а "вампирите" изиграха тактически и стратегически срещата, след като поведоха в резултата на маломерното и неравно игрище в село Куклен. Именно там един от претендентите Черноморец загуби своето гостуване с 2:0, а по мнение на домакините, "акулите" не са били на нужното високо ниво. Бранителят на Созопол Мирослав Иванов пък бе принудително заменен в края на срещата, след като му бе разцепена веждата при единоборство в наказателното поле.