Довициозо ще постигне рекорд в MotoGP, ако спечели полпозишън в Австралия

Шампионът за сезон 2018 в MotoGP може и да е ясен, но това не означава, че оставащите три кръга от календара ще бъдат по-малко интересни. Марк Маркес пристига в Австралия, където демонстрира много добра скорост в последните години, като петкратен световен шампион в кралския клас и без излишно напрежение върху раменете си. Това означава, че той ще рискува без да се притеснява за класирането, докато двамата топ италианци в шампионата – Андреа Довициозо (Ducati) и Валентино Роси (Yamaha) ще си оспорват втората позиция в генералното класиране.

Ако Дови успее да спечели полпозишън за неделната Гран При на Австралия, за първи път в своята кариера той ще стартира първи три кръга подред в рамките на един сезон.

Ако пък пилотът от Moto2 Франческо Баная успее да спечели състезанието в неделя, той ще изравни Маркес като най-успешен пилот в междинния клас с девет победи през сезона. В момента италианецът си разделя второто място с Йоан Зарко с осем победи за един сезон.

Ако топ пилотът на Honda спечели с три точки повече от топ пилота на Ducati, Honda ще спечели шампионата при конструкторите за сезон 2018.